Mi is a Blockchain?
A blockchain az a technológia, amelyre a kriptopénzek is épülnek (Bitcoin, Ethereum, Litecoin és társaik). Ez a technológiai megoldás lehetővé teszi, hogy a digitális információ/érték átruházható legyen, de az mégsem másolható. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden egyes adatnak pontosan egy tulajdonosa lehet, bár a Bitcoin esetében a pénzt valójában soha nem "kapjuk meg" csupán a hálózat nyilvántartása szerint mi birtokoljuk annak transzfer jogosultságát.
Mivel a hálózatnak nincs központi tulajdonosa vagy üzemeltetője, ezért ha a transzferjogosultság elveszik, senki a világon nem képes azt pótolni. A Blockchain technológia másik sajátossága, hogy a tranzakciók nyilvánosak, azokat bárki képes ellenőrízni.
Maga a Blockchain technológia 2008-ban jött létre, de széles körben a Bitcoinnak köszönhetően vált ismertté; azonban a kriptopénz csupán egy felhasználási területe a Blockchain alapú rendszereknek. Az első potenciális felhasználási területek, az okos szerződéseknek (Smart Contract) köszönhetően a pénzügyi redszereken túl a biztosítás, logisztika vagy akár a jog.
"Képzelj el egy nyilvántartást, amelynek egy-egy azonos példánya hálózatba kötött számítógépek ezrein egyszerre létezik. A hálózat úgy van megtervezve, hogy ez a nyilvántartás rendszeresen frissül."
Kiknek ajánljuk a képzéseket?
Azoknak, akik nem akarnak lemaradni ezen új technológia által kínált lehetőségekről. Példákon keresztül bemutatjuk, hogy mik azok a potenciális felhasználási területek, ahol a Blockchaint alkalmazni érdemes - hiszen valódi hozzáadott értékkel bír - és melyek azok, ahol inkább kerülendő. Az alábbi csomagokat az elmúlt években tartott számos training és előadás alkalmával szerzett tapasztalatok alapján alakítottuk ki. A csomagok tematikáját áttekintve a leendő Hallgató képes a saját igényei és tudásszintje alapján a számára legjobban követhető Blockchain tanfolyamot választani.
BASIC
A képzést azoknak ajánljuk, akik már hallottak a blockchain technológiáról, de szükségét érzik megérteni a technológia fundamentális alapjait, működési elvét és a hasznosíthatóságát. Az oktatás célközönségét azon hallgatók képzik, akik napi szinten terveznek blockchain technológiával foglalkozni, ám hiányos az ehhez szükséges alap tudásuk.
Az oktatás keretei között bemutatásra kerül a decentralizált és elosztott hálózatok működése, illetve a blockchain technológiai felépítése, melynek keretei között röviden kitérünk a konszenzus mechanizmusokra és a blockchain alternatívákra is.
Szintén bemutatásra kerül röviden a blockchain technológia hasznosíthatóságának számos konkrét példája, amin keresztül a hallgató megismerkedhet az okos szerződések és a tokenizáció mellett a blockchain ökoszisztéma tervezés fontosabb lépéseivel (szereplők azonosításától az incentíva rendszer tervezésig).
Az előadást egy rövid gyakorlati prezentáció zárja, aminek keretei között a hallgató egy-egy rövid példában ismerheti meg a blockchain implementáció mellett egy smartcontract és egy token készítés fontosabb lépéseit.
Elmélet: 100% |
---|
Időtartam: 60 perc
Ajánlott létszám: 25 fő
150.000 Ft+ÁFA
BUSINESS
Az oktatás célja, hogy az érdeklődő számára bemutatásra kerüljenek a blockchain technológia üzleti hasznosításainak lehetőségei. Az alapvető blockchain tudásanyagon túl az oktatás kitér arra, hogy miként kell értékelni egy üzleti folyamat kapcsán a blockchain alkalmazhatóságát, mik lehetnek az előnyei, illetve a hátrányai a használatnak.
Sorra áttekintjük azokat a use-caseket, amelyeket már sikerrel implementáltak valamilyen üzleti vállalkozás keretében. A gyakorati példák során felfedjük, hogy milyen üzleti problémát hogyan és miért old meg a blockchain.
A szakmai tematika négy kulcsterületre tér ki részleteiben:
• blockchain alapú elosztott információ tárolás
• smart contractokon keresztüli független és automatizált döntéshozatal az üzleti folyamatok felgyorsítása és a manuális kontroll feladatok eliminálás érdekében
• tokenizáció: blockchain alapú digitális érték leképzés és kezelése
• blockchain alapú érték vagy információ nyomonkövetés.
Elmélet: 70% |
Gyakorlat: 30% |
---|
Időtartam: 2 x 45 perc
Ajánlott létszám: 10-20 fő
200.000 Ft+ÁFA
DEVELOPER
Az oktatás célja a blockchain alapú smartcontract fejlesztéshez szükséges szakmai alapok elsajátítása. A oktatás keretei között előbb a smart contractok működési elve, majd az Ethereum Solidity nyelv alapjai kerülnek bemutatásra.
Ezt követően konkét példákon keresztül csoportmunkában kerül elkészítésre és kiértékelésre néhány konkrét feladat: Hello World, Trustless trade, Szavazás, illetve token készítés és a tokenekhez szükséges alapvető környezet kialakítása.
A képzés kitér a fejlesztéshez szükséges eszközök megismerésén túl arra is, hogy milyen módon lehet egy meglévő alkalamzásból kommunikálni egy smartcontracttal, illetve milyen módon lehet kezelni egy már a blokkláncra deployolt smart contractot.
Az oktatásban kiemelt szerepet kap a smart contactok programozásához kapcsolódó hibák és biztonsági rések hatékony felismeréséhez és elkerüléséhez szükséges tudás elsajátítása is.
Gyakorlat: 100% |
---|
Időtartam: 4 x 45 perc
Maximális létszám: 4-6 fő
300.000 Ft+ÁFA
Blockchain témakörben egyedi megkeresés alapján, testreszabott tematikáért keressen bennünket az info kukac variance pont hu e-mail címen!